Pressiteade 2.5. #1

2.5.2017

Inimkeskse andmekasutuse ekspertide korraldatud MyData 2017 konverentsiprogramm

Ennustuste kohaselt osalevad üle tuhande teadlaste, inseneri, ettevõtete esindaja, ametniku ja kodanikuühiskonna aktivisti 30. augustist – 1. septembrini MyData konverentsil Tallinnas ja Helsingis, et arutleda omaandmete tuleviku üle – millised on muutused, muudatused ja võimalused inimkesksele andmekasutusele üleminekul. “Early bird” piletimüük algab 3. mail.

MyData liikumine algas 2013. aastal Soomes, eesmärgiga aidata üksikisikutel hallata ja kasutada oma isiklikke andmeid. Täna omab nende üle kontrolli ettevõtted ja riik, selle osas püüab MyData liikumine tasakaalu tagasi tuua.  MyData konverentsile koguneb rahvusvaheline organisatsioonide ja üksikisikute võrgustik, keda ühendab eesmärk leida lahendusi andmepõhiste teenuste täispotentsiaali rakendamise teel seisvatele takistustele, nagu kodanike usaldamatus online teenuste suhtes, hägused kasutajalepingud, ebaturvalised digitaalse identiteedi standardid ja valitsuse seireprogrammid. MyData 2017 konverents on rahvusvaheline asjatundjate foorum, kus arutatakse, kuidas suudab Euroopa võtta kasutusele omaandmetel põhinevate teenuste 1 000 000 000 000 euro suuruse väärtuse, mida ennustatakse seoses piirkonna kujundamisega digitaalseks ühisturuks.

Käesoleval aastal toimub MyData konverents teistkordselt. Eelmisel aastal kogunesid Helsingis, Kultuuritalos 670 MyData visionääri ja idee kandjat esimest korda. Sealsed ettekanded on vaadatavad Youtube vahendusel. MyData2016 konverents sai osalejatelt väga positiivse tagasiside ning toetuse sündmuse kordamiseks. Tänavusel aastal kasvab konverents kahe-linna sündmuseks Helsingis, Tallinnas, ja nende vahelisel parvlaevasõidul. Tallinnasse laienemine on märgilise tähendusega Eesti-Soome riikidevahelise digitaalse infrastruktuuri ühisehitamise kontekstis. Konverentsi peapartner on Soome rahvastikuregistri Suomi.fi teenusplatvorm, mille arendamises tehakse koostööd Eesti Riigi Infosüsteemide Ametiga. Konverentsi asukohavalikus mängib oma rolli seegi, et Eesti on 2017 aasta juulist detsembrini Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariik.

Rohkem infot konverentsi kohta leiab MyData kodulehelt.

 

Konverentsi programm

Konverentsi programm on jagatud 12 temaatilise tracki vahel. Omaandmete põhitemaatikaga kurssi viimiseks on eraldi sissejuhatav 101-track. Omaette track on pühendatud eetikale, tehnoloogilistele eeldustele, nõusolekuhaldusele, andmekaitsemäärusele ja paljudele teistele teemadele, millest saab ülevaate siin. Enamik teemasid on erinevate sessioonidena kaetud nii Tallinnas kui Helsingis, Tallinnas rakendatakseneist rohkem praktilist töötoa-formaati. Laevasõit ühest pealinnast teise on pühendatud võrgustumist ja sisuloomet toetavale un-conference sessioonile.

MyData konverentsi programmi kujundab 35 rahvusvahelisest erinevate elualade ekspertide meeskond – ärijuhid, tehnoloogiaarendajad, digitaalsete õiguste eksperdid, filosoofid, juristid jne. Programmimeeskonna alustalaks on visioon ja idee, et omaandmed peavad olema inimeste eneste hallata, hoida ja kaitsta. “Programmimeeskond töötab T-särkide eest – nagu üks sessioonikorraldaja märkis – ent nad teevad seda kirglikult, ning see on suurepärase programmi võtmelahendus,” kommenteerib programmimeeskonna eestvedaja Antti Poikola. Vaata meeskonnaliikmeid siit.

 

Avatud väärtused

Konverentsi teostumise tagavad Open Knowledge Finland, FIng, Aalto Ülikool ja Tallinna Ülikool. Konverentsi toetavate partnerite hulka kuuluvad nii kohalikud kui rahvusvahelised avaliku ja erasektori organisatsioonid. Tutvu partneritega siin.

Kuna inimkeskse andmekasutuse – MyData – kontseptsioon sündis Open Knowledge liikumise raames, toetab MyData konverentsi korraldusmeeskond avatud ja läbipaistva juhtimise ja majandamise ideid. Meie eelarve ja finantsseis on avalikud ja nendega saab igaüks tutvuda siin. Konvrentsi korraldamisse on võimalik panustada vabatahtlikuna iganeljapäevastel Talgutel nii Tallinnas kui Helsingis.

 

Kontaktinfo

Signe Mällo

signe@mydata.org

+37255613828